Jubileusz Centrum Zdrowia Dziecka

0
CZD
fot. Facebook/Centrum Zdrowia Dziecka
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” obchodzi jubileusz 45-lecia. 15 października 1977 do poradni szpitala został przyjęty pierwszy pacjent. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda nadał ordery i odznaczenia, a minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył odznaki honorowe za zasługi dla ochrony zdrowia pracownikom Instytutu.


“Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka” – to wizytówka polskiej medycyny – napisała para prezydencka w liście skierowanym do pracowników Instytutu. List odczytała szefowa kancelarii prezydenta Grażyna Ignaczak- Bandych. “Dewiza Instytutu – Leczymy na najwyższym poziomie, zawsze najważniejsze dla nas jest dziecko – doskonale oddaje realia państwa codziennego trudu.” – napisała para prezydencka.


Podczas uroczystości minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował za zaangażowanie, empatię i złożył życzenia pracownikom Instytutu. “Życzę, żebyście zachowali państwo to poczucie empatii, życzliwości, żeby Instytut był ideą jednoczącą wszystkich i żeby maksyma Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – była tutaj rzeczywiście spełniona” – dodał minister.


Dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” doktor Marek Migdał podkreślił, że CZD to największy wysokospecjalistyczny szpital pediatryczny w Polsce. Co roku w Instytucie leczonych jest pawie 200 tysięcy małych pacjentów, ponad połowa to chorzy spoza Mazowsza. Szpital to prawie 2250 pracowników, w tym 400 lekarzy i 800 pielęgniarek.


Honorowy patronat nad obchodami jubileuszu 45-lecia CZD objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!