Natalia Czerwonka zakończyła karierę

0
160
Natalia czerwonka
fot. olimpijski.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedna z najlepszych polskich panczenistek – Natalia Czerwonka oficjalnie zakończyła sportową karierę.

W uroczystości, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, wzięli udział m.in. sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch oraz olimpijki – Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska.


Największym sukcesem w karierze Czerwonki był srebrny medal igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku w wyścigu drużynowym. Skład “Biało-Czerwonych” tworzyły wówczas również: Wóźniak, Złotkowska i Katarzyna Bachleda-Curuś. Cztery lata wcześniej w Vancouver Czerwonka pełniła rolę rezerwowej w biegu drużynowym, więc zgodnie z przepisami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego brązowy medal nie mógł zawisnąć na jej szyi. Na swoim koncie ma także trzy medale mistrzostw świata (srebrny i brązowy w drużynie oraz brązowy w drużynie sprinterskiej) i jeden mistrzostw Europy (brązowy na dystansach). Aż 67 razy stawała na podium mistrzostw Polski, z czego 34-krotnie sięgała po złoto krajowego czempionatu.


Po zakończeniu kariery Czerwonka zasiliła sztab kadry narodowej w short tracku. Pełni funkcję asystentki Urszuli Kamińskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!