Polska: port w Gdańsku z rekordowym przeładunkiem towarów

0
184
Fot. Twitter: Port of Gdańsk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Portu Gdańsk podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu poinformował o możliwym rekordzie portu jeżeli chodzi o przeładunek w tym roku. Jak powiedział Łukasz Greinke tylko do tej pory udało się przeładować o 20% towarów więcej niż w ubiegłym roku.

Jak powiedział IAR prezes Portu Gdańsk wzrosty widać w praktycznie we wszystkich sektorach. Port miesięcznie przeładowuje też od 300 do 350 tysięcy ton towarów pochodzących z Ukrainy.

Łukasz Greinke zaznacza, że w tym roku może paść historyczny rekord przeładowanych towarów w Porcie Gdańsk. “Do tej pory przeładowaliśmy 36 milionów ton, to jest dla nas zdecydowanie najlepszy rok. Prognoza jest taka, że skończymy go wolumenem 60 milionów ton. To będzie absolutny rekord w historii naszego portu” – powiedział Łukasz Greinke. 

W porcie zauważalny jest także znaczny wzrost przeładunku węgla i innych surowców energetycznych. Do ich obsługi przeznaczono dodatkowe nabrzeża. “Uruchomiliśmy dodatkowe okna przeładunkowe. Mam namyśli Nabrzeże Obrońców Poczty Gdańskiej, teren Wolnego Obszaru Celnego i Nabrzeże Wiślane. Tych ładunków tam nie było” – powiedział prezes Portu Gdańsk. 

Rekordowym miesiącem w Porcie Gdańsk był lipiec gdy przeładowano 5,8 milionów ton towarów. W tym roku w porcie przeładowano też około 7 milionów ton węgla.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!