Polska – premier Morawiecki: tarcze antyinflacyjne przedłużone do końca roku

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że tarcze antyinflacyjne zostaną przedłużone do końca roku. Obejmują one między innymi zniesienie VAT na żywność czy obniżkę VAT na paliwa do 8 procent oraz obniżenie tego podatku na gaz i energię cieplną.
Szef rządu podkreślił, że cieszy go brak gwałtownego skoku inflacyjnego w lipcu, jednak jest za wcześnie, by mówić o sukcesie w walce z inflacją. Według premiera, podwyższonej inflacji można się spodziewać również w przyszłym roku, ale pojawi się trend spadkowy.

“Dużo zależy od czynników globalnych, od ceny baryłki ropy, od ceny gazu, która jest horrendalnie wysoka, od ceny energii elektrycznej, która jest niebotycznie wysoka na giełdach europejskich. Trudno nawet dzisiaj o ostrożny optymizm, wolę zachować zdrowy sceptycyzm” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

GUS poinformował, że w porównaniu z lipcem ubiegłego roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku wzrosły o 15,5 procent. Może to oznaczać wyhamowanie wzrostu inflacji. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,4 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!