Radio Swoboda: Rosjanie nie powstrzymają wojny Putina

0
Rosja
Fot. malaymail.com - AFP PHOTO/ VASILY MAXIMOV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosjanie nie są w stanie powstrzymać wojny z Ukrainą. Rosyjskie społeczeństwo podzieliło się na popleczników polityki Władimira Putina i na tych, którzy nie wiedzą jaka jest sytuacja, albo dla własnego bezpieczeństwa tylko zasłaniają się niewiedzą. Niewiele osób ma odwagę otwarcie potępić rosyjską inwazję na Ukrainę. Za antywojenne wypowiedzi grożą grzywny i kary więzienia.

Ukraiński analityk Ołeksandr Harebin stwierdził w Radiu Swoboda, że Ukraińcy już nie wierzą Rosjanom, gdy ci zapewniają, iż nie chcą wojny i są zwolennikami pokoju. -„ Niestety w Ukrainie skończyła się iluzja , że Rosjanie nie chcą wojny. Przyznaje z żalem – widzimy to – oni jej chcą!” – podkreślił ukraiński analityk. Rosyjscy socjologowie niezależni zwracają uwagę, że demonstrowane przez część Rosjan poparcie dla polityki Kremla wynika ze strachu przed represjami lub z pobudek koniunkturalnych. W ich ocenie, naprawdę wielu Rosjan nie wie co dzieje się na froncie, ponieważ nie ma dostępu do mediów innych, niż propagandowe.

W ulicznej sondzie przeprowadzonej przez Radio Swoboda, Rosjanie powtarzali propagandowe hasła o tak zwanej denazyfikacji Ukrainy i wyzwalaniu Ukraińców spod nazistowskiego ucisku. Byli też i tacy, którzy mówili o odzyskiwaniu przez Rosję utraconych po rozpadzie Związku Radzieckiego ziem. Zdaniem socjologów tego typu wypowiedzi świadczą o otumanieniu rosyjskiego społeczeństwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!