Sejm uchwalił nowelizację ustawy o pomocy ukraińskim uchodźcom

0
Fot. Twitter: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sejm znowelizował ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Za głosowało 439 posłów, przeciw było 11, nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Najważniejsze zmiany nowelizacji to: opieka nad dziećmi do lat pięciu, szkolenia z języka polskiego organizowane przez urzędy pracy, uproszczenia na dwa lata procedur związanych z zagospodarowaniem przez samorządy pustostanów. Mają zostać też poprawione regulacje pozwalające wyeliminować przypadki ubiegania się o świadczenia przez obywateli Ukrainy, którzy wyjechali z Polski, co pozwoli na uszczelnienie systemu wypłaty świadczeń. 

Podczas drugiego czytania pełnomocnik rządu do spraw uchodźców Paweł Szefernaker mówił, że w tej chwili rząd wychodzi z etapu pomocy humanitarnej i przechodzi do etapu pomocy systemowej. Dodał, że powinniśmy stworzyć uchodźcom z Ukrainy, którzy chcą zostać w Polsce na dłużej, jak najlepsze warunki do życia.

Nowelizacją ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa zajmie się Senat podczas rozpoczętego dziś posiedzenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!