Arcybiskup Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan o wizycie w Polsce i pomocy uchodźcom

0
449
Fot. REUTERS/NYpost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kardynał Timothy Dolan powiedział, że Bóg płacze, gdy widzi to, co dzieje się na Ukrainie. Przewodniczący Konferencji Episkopatu USA oraz Arcybiskup Nowego Jorku zakończył kilkudniową wizytę w Polsce i na Słowacji.

Spotykał się z uchodźcami z Ukrainy, odwiedzał ośrodki i punkty recepcyjne między innymi na przemyskim dworcu. Jak podkreślał, wojna jest sprzeciwieniem się woli bożej. “Kiedykolwiek myślimy, że możemy wziąć czołg, przejechać po ludziach i zniszczyć ich życia, by osiągnąć nasze osobiste cele, to jest przeciwne wszystkiemu, co Bóg mówi, przeciwne prawu, które jest zapisane w ludzkich sercach” – powiedział.

Kardynał Timothy Dolan zaznaczał, że uchodźcy są przyjmowani w Polsce z miłością – w parafiach, seminariach, kościołach i domach rekolekcyjnych. “To daje nam nadzieję” – dodał. “To co widziałem w Polsce i na Słowacji, to bardzo serdeczne i ciepłe przyjęcie uchodźców, jest to też widoczne na Ukrainie. Do tego nie widziałem w ludziach pesymizmu, oczywiście są pełni obaw, mają ciężki krzyż do niesienia, ale mają też w sobie odporność i nadzieję” – powiedział.

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy dla Bliskiego Wschodu, którego kardynał Dolan jest przewodniczącym przekazało już prawie 2 milionów dolarów na wsparcie działań pomocowych na Ukrainie, w Gruzji, na Węgrzech, w Mołdawii, Polsce, Rumunii i na Słowacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!