Polska: prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

0
207
Fot. Facebook: Andrzej Duda/ Marek Borawski KPRP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że podzielił się z rządem i opozycją informacjami z nadzwyczajnego szczytu NATO oraz z rozmów z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Jak mówił, konsultacje były przede wszystkim poświęcone wojnie na Ukrainie. Po nich – jak mówił – uda się na rozmowę telefoniczną z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Zaznaczył, że są to kolejne działania międzynarodowe mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa Polakom.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w czasie spotkania premier Mateusz Morawiecki zrelacjonował przebieg rozmów z ubiegłotygodniowego szczytu Rady Europejskiej. Strona polska między innymi przedstawiła sytuację związaną z przybywającymi do naszego kraju uchodźcami. 

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że posiedzenie przebiegło w trybie niejawnym i wszyscy jego uczestnicy są objęci klauzulą co do tych informacji, w posiadanie których weszli.

Prezydent powiedział też, że atmosfera podczas narady była bardzo dobra i bardzo poważna, w związku z sytuacją międzynarodową, podobnie- jak mówił- jak wszystkie w ostatnim czasie. 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!