Prezydent Andrzej Duda powitał Joe Bidena na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

0
627
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP/Jakub Szymczuk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Joe Biden przyleciał do Warszawy wczoraj wieczorem z Rzeszowa, gdzie spotkał się z amerykańskimi żołnierzami.

Odegrano hymny Stanów Zjednoczonych i Rzeczpospolitej Polskiej, a prezydent Joe Biden w towarzystwie Andrzeja Dudy oddał pokłon sztandarowi Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Po ceremonii prezydenci weszli do Pałacu Prezydenckiego.
Andrzej Duda będzie, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, rozmawiał z prezydentem USA o bezpieczeństwie Polski w obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Polski prezydent ma poruszyć również temat rozlokowania w naszym kraju większej liczby amerykańskich żołnierzy. Obecnie jest ich 10 tysięcy.

Prezydent Joe Biden spotka się też z organizacjami pomagającymi uchodźcom, a o 18.00 czasu lokalnego na Zamku Królewskim wygłosi przemówienie, dotyczące wojny na Ukrainie. Wieczorem amerykański prezydent odleci z Warszawy do Waszyngtonu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!