Polska: od poniedziałku zniesiony obowiązek noszenia masek oraz kwarantanny

0
289
Fot. Facebook: Ministerstwo Zdrowia
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od poniedziałku zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji po pozytywnym teście na koronawirusa oraz kwarantanny po powrocie zza granicy. Maseczki pozostaną jedynie wymogiem w placówkach medycznych. Zostanie też zniesiona izolacja domowa i kwarantanna – zarówno w miejscu zamieszkania, jak i ta, obowiązująca osoby przyjeżdżające do Polski. 

Adam Niedzielski wyjaśnił na konferencji prasowej, że znoszenie obostrzeń jest możliwe dzięki dobrej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz jej perspektyw. Minister zdrowia ogłosił, że minionej doby odnotowano 8 tysięcy 994 zakażenia koronawirusem. To o 26 procent mniej niż tydzień temu. Nie zanotowano zwiększonego zapotrzebowania na covidowe miejsca w szpitalach. Ponadto dane medyczne wskazują na znaczący wzrost odporności zbiorowej społeczeństwa.  

Według szefa resortu zdrowia sytuacji w Polsce nie powinno znacząco pogorszyć pojawienie się w naszym kraju licznej rzeszy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!