Prezydent A. Duda po spotkaniu z K. Harris

0
Fot. Facebook: Jakub Szymczuk/KPRP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska wraz z sojusznikami z NATO stoi po stronie Ukrainy. Prezydent rozmawiał z Belwederze z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris.

Andrzej Duda mówił po spotkaniu, że świat zachodni jest zdeterminowany, by obronić Ukrainę. “Razem ze Stanami Zjednoczonymi i naszymi pozostałymi sojusznikami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, jak i całym wolnym, uczciwym światem, stoimy po stronie Ukrainy i będziemy się starali uczynić wszystko, aby w jak największym stopniu Ukrainę obronić” – deklarował prezydent. Andrzej Duda potępił też – jak się wyraził – barbarzyńską agresję Rosji, w tym ataki na cele cywilne.

Z kolei wiceprezydent USA Kamala Harris podziękowała Polakom za pomoc wojennym uchodźcom z Ukrainy. Dodała, że dziś Polacy reprezentują to co najlepsze w człowieczeństwie i okazywali “niezwykłą wielkoduszność i życzliwość” “Dlatego w imieniu prezydenta Joe Bidena i Amerykanów dziękuję panu, panie prezydencie i wszystkim Polakom, za to, co robicie każdego dnia” – mówiła wiceprezydent.

W programie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w Warszawie są także spotkania z: premierem Kanady, uchodźcami z Ukrainy, pracownikami amerykańskiej ambasady w Warszawie oraz amerykańskimi dyplomatami ewakuowanymi z Kijowa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!