Polska: wizyta premiera Kanady w Warszawie

0
362
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta/Premiera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Kanady Justin Trudeau podziękował Polakom za pomoc Ukraińcom oraz współpracę z kanadyjskim wojskiem w ramach NATO. Szef kanadyjskiego rządu rozmawiał w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim. 

Jak informuje Pałac Prezydencki rozmowa była na temat pomocy dla uchodźców, a także o funduszach na odbudowę Ukrainy. est Była wyrazem wsparcia Kanady, gdzie jest duża mniejszość ukraińska, dla walczących dziś o niepodległość Ukraińców.

Na początku spotkania z premierem Justin Trudeau zwrócił uwagę na to, że niesamowicie budujący jest fakt, że Polacy przyjmują w swoich domach uchodźców, którzy uciekają ku lepszemu życiu. “Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, ale dzielnie stawiacie im czoła” – mówił premier Kanady. 

Justin Trudeau zaznaczył, że niedawno odbył podróż na Łotwę, gdzie spotkał się polskimi żołnierzami współpracującymi z kanadyjskimi w ramach NATO. “Jesteście silnymi sojusznikami” – powiedział premier Kanady.  

Mateusz Morawiecki również podziękował swojemu kanadyjskiemu odpowiednikowi. “Bardzo dziękuję panie premierze, że stoimy razem, że jesteśmy zjednoczeni w obliczu tych wielkich wyzwań” – powiedział szef polskiego rządu. Dodał, że wojna i kryzys uchodźczy są czymś niewyobrażalnym w drugiej dekadzie XXI wieku. 

Politycy rozmawiali też o możliwych dalszych sankcjach wobec Rosji obejmujących sektor energetyczny. 

Kanada jest w gronie krajów bardzo silnie zaangażowanych w pomoc Ukrainie od czasu aneksji Krymu w 2014 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!