Polska: premier Mateusz Morawiecki o konieczności zmian w systemie handlu ETS

0
478
Fot. carboncreditresearch.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że należy zmienić system handlu limitami emisji CO2, które dziś podlegają spekulacjom. Kwestia ta została omówiona podczas spotkania z szefem łotewskiego rządu Artursem Kriszjanisem Karinszem.

Premier Morawiecki wyraził nadzieję, że wszystkie kraje dotknięte wzrostami cen energii będą dążyły do reformy systemu w obrocie limitami emisji. Spekulacje ze strony instytucji finansowych i innych podmiotów nazwał nieprawidłowością, od której zależne są rosnące ceny energii.

“Starałem się dziś wypracować wspólne stanowisko z premierem Łotwy i cieszę się, że w bardzo wielu aspektach wcale się nie różnimy” – mówił szef polskiego rządu.

Podczas spotkania premierów Polski i Łotwy omówiono bieżące sprawy dwustronne i regionalne, a także wyzwania w zakresie polityki wschodniej i bezpieczeństwo regionalne. Wśród tematów unijnych znalazły się, oprócz kwestii polityki energetycznej i klimatycznej UE, także reforma zasad fiskalnych oraz wzmacnianie odporności Wspólnoty.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!