Polska: początek roku szkolnego

0
369
Twitter: MEN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po ponad dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy dzisiaj uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że szkoły będą działać na zasadach sprzed pandemii, a więc stacjonarnie. “Żeby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem do szkół trafiają środki ochrony osobistej” – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek: “Stacje do mierzenia temperatury, maseczki jednorazowe, rękawiczki, pojemniki z płynem do dezynfekcji i prawie 100 tysięcy termometrów bezdotykowych” – wyliczał minister w trakcie konferencji o przygotowaniach do nowego roku szkolnego. Do szkół trafią też materiały edukacyjne i scenariusze lekcji o przeciwdziałaniu zakażeniom, o bezpieczeństwie. Od początku roku będą też lekcje zachęcające do szczepień młodzieży.

Przemysław Czarnek mówił na antenie Polskiego Radia 24, że nie ma obawy przed powrotem nauki zdalnej, bo badania pokazują, że dzieci nie są źródłem rozprzestrzeniania koronawirusa: “Dzieci nie są tym źródłem zakażeń największym. Odpowiadają za około 4% zakażeń, to bardziej dorośli zarażają dzieci, niż dzieci dorosłych, a wiec nie boję się tego powrotu do szkoły” – mówił szef resortu edukacji.

W szkołach nadal będą obowiązywać dobrze znane zasady reżimu sanitarnego. Uczniowie będą nosić maseczki w częściach wspólnych szkoły, a więc w szatniach i na korytarzach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!