Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 6. sierpnia

0

Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w rzucie oszczepem.
W najlepszej próbie Polka uzyskała odległość 64,61 m. Zwyciężyła Chinka Shiying Liu (66,34 m), a po brąz sięgnęła Australijka Kelsey-Lee Barber (64,56 m).
W klasyfikacji medalowej Polacy mają już 12 medali: cztery złote, cztery srebrne i cztery brązowe.

Aleksandra Mirosław bez medalu we wspinaczce sportowej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka zajęła w kombinacji 4. miejsce, choć zgromadziła tyle samo punktów co trzecia Japonka Akiyo Noguchi.

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km. Zawody, z powodu warunków atmosferycznych, odbyły się w Sapporo, oddalonym od Tokio ponad 800 km na północ.

Polskie kajakarki awansowały do półfinałów rywalizacji czwórek na 500 m. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wygrały swoją serię eliminacyjną i wywalczyły bezpośredni awans do tej fazy.
Półfinały oraz finał K4 kobiet na 500 m odbędą się w sobotę.

Roksana Zasina nie będzie walczyć o brązowy medal w olimpijskiej rywalizacji zapaśniczek w wadze do 53 kg. W pojedynku repasażowym Polka przegrała z Joseph Emilienne Essombe Tiako z Kamerunu.

Tylko Wiktor Głazunow popłynie w półfinale rywalizacji kanadyjkarzy na 1000 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ćwierćfinale odpadł drugi Polak startujący w tej konkurencji, Mateusz Kamiński.

Wcześniej awans do 1/2 finału w rywalizacji kajakarek na 500 m wywalczyły Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.
Półfinały i finały obu konkurencji odbędą się w sobotę.

Magomedmurad Gadżijew przegrał w ćwierćfinale kategorii do 65 kilogramów w olimpijskiej rywalizacji w zapasach w stylu wolnym. Reprezentant Polski poniósł porażkę z najwyżej rozstawionym, mistrzem świata Rosjaninem Gadżimuradem Raszidowem 2:6.

Polki odpadły w kwalifikacjach sprintu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Urszula Łoś była 25., a Marlena Karwacka 26. Do fazy pucharowej dostały się 24 zawodniczki.
Najszybsza była Niemka Lea Friedrich.

Polskie kolarki torowe – siostry Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w madisonie (czyli wyścigu punktowym par) podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Z

Aleksandra Mirosław poprawiła rekord świata we wspinaczce sportowej na czas kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.
Polka triumfowała w finale pierwszej części kombinacji, uzyskując czas 6,84 sek. Drugie miejsce zajęła Francuzka Anouck Jaubert, a trzecia była Japonka Miho Nonaka.

Katarzyna Zdziebło zajęła 10. miejsce w chodzie na 20 km podczas igrzysk olimpijskich. Zawody, z powodu warunków atmosferycznych, odbyły się w Sapporo – oddalonym od Tokio o ponad 800 km na północ.

Polscy biegacze awansowali do finału sztafety 4×400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina i Kajetan Duszyński wygrali swój bieg kwalifikacyjny w czasie 2 minuty 58 i 55 setnych sekundy (2:58,55), wyprzedzając Jamajczyków i Belgów.
Finał – w sobotę o 14.50 czasu polskiego.

Kamil Majchrzak odpadł w ćwierćfinale singla tenisowego challengera na ziemnych kortach w czeskim Libercu. Polak przegrał ze Słowakiem Alexem Molčanem 6:7 (3-7), 3:6.