IO Tokio – 6. sierpnia

0
Tokio

Serbka Jovana Preković oraz Włoch Luigi Busa sięgnęli po złote medale igrzysk olimpijskich w Tokio w karate w konkurencji kumite.
Serbka w finale pokonała Chinkę Yin Xiaoyan. Brązowe medale zdobyli Giana Farouk z Egiptu oraz Merve Çoban z Turcji.
Włoch w decydującym pojedynku okazał się lepszy od Azera Rafaela Aghayeva. Na najniższym stopniu podium stanęli Węgier Gábor Hárspataki i Ukrainiec Stanisław Horuna.
Polacy nie startowali.

Faith Chepngetich Kipyegon została w Tokio mistrzynią olimpijską w biegu na 1500 m.
W finale Kenijka, która poprawiła rekord olimpijski czasem 3:53,11, wyprzedziła Brytyjkę Laurę Muir oraz Holenderkę Sifan Hassan.

Drużynowy turniej tenisistów stołowych rozegrano na igrzyskach po raz czwarty. I po raz czwarty po złoty medal sięgnęli Chińczycy, którzy w finale olimpijskim w Tokio pokonali Niemców 3:0. Brąz dla Japończyków.
Polacy nie zakwalifikowali się na igrzyska.

Shaunea Miller-Uibo triumfowała w biegu na 400 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentantka Bahamów w finale wyprzedziła Marileidy Paulino z Dominikany oraz Amerykankę Allyson Felix.
W półfinale odpadła Natalia Kaczmarek.

Broniący tytułu serbscy piłkarze wodni awansowali do finału turnieju olimpijskiego w Tokio. W półfinale pokonali Hiszpanów 10:9.
W niedzielnym spotkaniu o złoty medal zmierzą się z Grekami, którzy wygrali z Węgrami 9:6.

Joshua Cheptegei został mistrzem olimpijskim w Tokio w biegu na 5000 m. Reprezentant Ugandy pokonał dystans w czasie 12:58,15 i wyprzedził Kanadyjczyka Mohammeda Ahmeda oraz Amerykanina Paula Chelimo.

Holenderki triumfowały w turnieju hokeja na trawie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W finale pokonały Argentynki 3:1.
Po brąz sięgnęły Brytyjki, które wygrały z reprezentantkami Indii 4:3.

Japonka Mayu Mukaida została w Tokio mistrzynią olimpijską w zapasach w kategorii do 53 kilogramów. W finale pokonała Chinkę Pang Qianyu. Brązowe medale dla Bolortuyi Bat Ochir z Mongolii i Wanesy Kaładzinskiej z Białorusi. Polka – Roksana Zasina w ćwierćfinale przegrała właśnie z Mukaidą – potem walczyła jeszcze w repasażach, ale bez powodzenia.

Piłkarze reprezentacji Meksyku zdobyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio. W meczu o 3. miejsce “El Tri” pokonali Japończyków 3:1 (2:0). Gole dla zwycięzców strzelili: Sebastian Cordova (13′ – karny), Johan Vasquez (22′) i Alexis Vega (58′), natomiast dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Kaoru Mitoma (78′).
W sobotnim finale Brazylijczycy zmierzą się z Hiszpanami. Początek spotkania w Jokohamie o 13.30 czasu polskiego.

Na torze kolarskim bez niespodzianek. Holender Harrie Lavreysen zdobył w sprincie złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. W finale pokonał swojego rodaka Jeffreya Hooglanda. Brąz dla Brytyjczyka Jacka Carlina. Polacy odpadli już w środę w bardzo wczesnej fazie rywalizacji.

Julio César La Cruz został w Tokio mistrzem olimpijskim w boksie w wadze 91 kg. W finale Kubańczyk pokonał reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Muslima Gadżimagomiedowa 5:0.
Brązowe medale zdobyli Nowozelandczyk David Nyika i Brazylijczyk Abner Teixeira.

Amerykanki April Ross i Alix Klineman zostały w Tokio mistrzyniami olimpijskimi w siatkówce plażowej. W finale pokonały Australijki – Taliquę Clancy i Mariafę Artacho del Solar 2:0 (21:15, 21:16).
Brąz dla Szwajcarek – Joany Heidrich i Anouk Verge-Depre. Polki w Tokio nie wystąpiły.