Prezes PLL LOT o strategii wychodzenia z pandemii

0
915
Polskie Linie Lotnicze LOT USA Chicago Kraków
Fot. Facebook: PLL LOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Połączenia turystyczne będą sposobem na wychodzenie Polskich Linii Lotniczych LOT z kryzysu spowodowanego pandemią. O szczegółach mówił przebywający w Chorwacji prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Kraj ten będzie, obok Grecji, jednym z głównych kierunków turystycznych obsługiwanych przez narodowego przewoźnika. 

Podkreślił też, że to właśnie rynek turystyczny może być sposobem na wyjście z kryzysu w lotnictwie. Wskazał, że ponad dziesięć lat temu ówczesne zarządy spółki podejmowały decyzje, że LOT wycofa się z rynku przewozów turystycznych, co jego zdaniem było błędem. Zapowiedział jednocześnie, że LOT na stałe chce uczestniczyć w takich przewozach. W zeszłym roku w ramach akcji LOT na wakacje sprzedano ponad 300 tysięcy biletów. W tym roku ta liczba ma być większa. 

Prezes PLL LOT powiedział także, że na powrót ruchu biznesowego trzeba będzie jeszcze poczekać. Wyraził jednak przekonanie, że ożywienie na tym rynku jest kwestią czasu. Powiedział, że nie ma innej opcji i konieczny będzie powrót do podróży w tym segmencie dlatego, że nawiązywanie nowych relacji w inny, niż bezpośredni sposób będzie niemożliwe. 

Rafał Milczarski powiedział, że pandemia koronawirusa była ciężkim ciosem dla branży lotniczej. Przyznał, że pomoc publiczna która została przewoźnikowi udzielona pod koniec zeszłego roku, była konieczna. Prezes PLL LOT liczy, że w przyszłym roku zły trend w lotnictwie się odwróci. Powiedział, że już ten rok może się zakończyć dla LOT – u pewną poprawą w bilansie, jednak to dopiero 2022 rok może oznaczać widoczną poprawę kondycji. Zastrzegł jednak, że wiele zależy od tego, czy walka z pandemią będzie skuteczna zarówno w Polsce, jak i na świecie. 

Według analiz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, sytuacja w lotnictwie pasażerskim wróci do poziomu z 2019 roku w 2024 lub w 2025 roku. 

Wakacyjna siatka połączeń PLL LOT będzie uruchamiana sukcesywnie w czerwcu. LOT oferuje rejsy między innymi do Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Albanii i Włoch. W czasie wakacji przewoźnik przywróci też niektóre dalekobieżne połączenia. Chodzi między innymi o loty do Miami i Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!