Polska – prezydent A. Duda: za walkę z epidemią wystawiam rządowi 4+

0
495
Andrzej Duda
Fot. Facebook: Andrzej Duda/Krzysztof Sitkowski
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem “Sieci” za walkę z epidemią koronawirusa wystawił rządowi ocenę 4+. Prezydent uważa, że rząd Zjednoczonej Prawicy radzi sobie stosunkowo dobrze z pandemią.

Andrzej Duda wykazał także empatię wobec osób, które są zmęczone obostrzeniami. Podkreślił, że rozumie zniecierpliwienie i niejednokrotnie rozpacz ludzi, których biznesy zostały dotknięte ograniczeniami. Zauważył jednak, że przepisy powinny być egzekwowane.

“Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością. Przede wszystkim więc apelujemy do wszystkich o wytrzymałość i rozsądek” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent uznał, że gdyby u władzy byli “brutalni gospodarczo liberałowie, sytuacja w kraju byłaby inna. W tym kontekście przypomniał rok 2008, gdy w czasie kryzysu gospodarczego, jego zdaniem państwo nie udzieliło odpowiedniej pomocy. 
“Pamiętacie panowie ten skokowy wzrost bezrobocia? Teraz rządzący podeszli do kryzysu inaczej. Można powiedzieć, że lekko zwolniliśmy, ale wciąż płyniemy” – argumentował w rozmowie z Markiem Pyzą i Marcinem Wikłą.

Zdaniem prezydenta Polacy powinni przede wszystkim wziąć udział w programie szczepień, gdyż choroba niesie ze sobą bardzo realne zagrożenie. “Jest dla mnie jasne, że ten wirus to nie jest sprawa bagatelna” – podkreślił. 

Andrzej Duda powiedział, że choć sam lekko przechorował Covid-19, zna przypadki trudniejszych przejść choroby.
“Moja koleżanka, z mojego rocznika, kobieta bez żadnych chorób współistniejących o mało nie umarła. Ponad tydzień była pod respiratorem, jej stan był krytyczny. Byłem przerażony, codziennie dowiadywałem się o jej zdrowie. Dzięki zaangażowaniu i fachowości personelu medycznego udało się ją uratować” – powiedział prezydent.

W rozmowie z dziennikarzami tygodnika “Sieci” Andrzej Duda mówi także o przyszłości Zjednoczonej Pawicy, komentuje wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, szanse powodzenia ruchu Szymona Hołowni, a także pracę córki w pałacu prezydenckim.
Wywiad ukaże się w jutrzejszym wydaniu tygodnika.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!