Polska: kolejny dzień protestów – w piątek największa manifestacja w Warszawie

Wiadomości Polska

0
1547
Polska strajk kobiet
Fot. Twitter: Amnesty Italia
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ogólnopolski Strajk Kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji przygotował plan protestów w całej Polsce na kolejne dni. W środę odbył się strajk generalny kobiet w kraju, w piątek demonstranci planują zorganizować wielki protest w Warszawie. W czwartek wydarzenia odbędą się głównie w mniejszych miastach. Dzisiaj wieczorem manifestujący postanowili udać się pod siedzibę Telewizji Polskiej.

Listę wydarzeń zaplanowanych na dziś opublikowano na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku. Znajdują się tam głównie mniejsze miasta Polski: Janów Lubelski, Skoczów, Sulejówek, Radzyń Chełmiński oraz Ustroń. 

“W ten czwartek wybieramy się wspólnie na symboliczną przechadzkę po naszej małej ojczyźnie – Sulejówku. Przybywajcie tłumnie, ale z głową, maseczkami, transparentami, szczekaczkami i motywacją” – napisano na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej, poseł Witold Zembaczyński wystosował apel do Komendanta Policji w sprawie objęcia ochroną uczestników manifestacji przeciwników ostatniego wyroku TK przed “bojówkami osiłków, które chcą ich skrzywdzić”. Przypomniał również, że wczoraj we Wrocławiu pobite zostały m.in. dziennikarki.

Zdaniem parlamentarzysty, policja powinna wykazać daleko idącą wstrzemięźliwość w używaniu środków bezpośredniego przymusu wobec pokojowo nastawionych uczestników protestów. Zapowiedział, że on sam jako poseł, korzystając z immunitetu, będzie starał się być tarczą dla protestujących przeciwko przypadkom nieuprawnionych represji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!