Polska: prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał do obrony kościołów – przemówienie ws. wyroku dot. aborcji

Wiadomości Polska

0
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemówienie
Fot. Youtube: Prawo i Sprawiedliwość
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał w oświadczeniu do obrony kościołów, mówił też, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej jest całkowicie zgodne z Konstytucją.  

“22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z Konstytucją artykułu ustawy z 1993 roku, która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w wypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci. Ten wyrok jest całkowicie zgodny z Konstytucją. Co więcej, w świetle Konstytucji, innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Przypomnę, że ta Konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-97, uchwalona w 1997 roku. Był to parlament, w którym przewagę, bardzo dużą przewagę, miała lewica”- powiedział Jarosław Kaczyński.

Oświadczył też, że ostatniego orzeczenia TK nie można zmienić w czasie obowiązywania obecnej konstytucji, a tym bardziej uchwalić ustawy dopuszczającej “aborcję na życzenie”, czego- jak mówił- żąda skrajna lewica. 
Prezes PiS i wicepremier zaapelował też o obronę kościołów. “Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła”- mówił Jarosław Kaczyński na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. 

Źródło (2) Facebook:

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!