Polska: miliard euro w ramach unijnego programu ratowania miejsc pracy w czasie pandemii

Wiadomości Polska

0
UE
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska otrzymuje miliard euro w ramach unijnego programu, wspierającego miejsca pracy zagrożone pandemią. To pierwsza transza sumy, przyznanej przez Komisję Europejską na ten cel. 

Polska Włochy i Hiszpania są pierwszymi krajami, które otrzymują wsparcie w ramach unijnego programu SURE. Komisja Europejska zdecydowała dziś o wypłacie tym krajom łącznie 17 mld euro w ramach wsparcia finansowego dla państw członkowskich. Włochy otrzymały 10 miliardów, Hiszpania 6, a Polska 1 mld euro. Po zakończeniu wszystkich wypłat w ramach SURE Włochy otrzymają łącznie 27,4 mld euro, Hiszpania 21,3 mld euro, a Polska 11,2 miliarda. 

W sumie wysokość mechanizmu pożyczkowego wynosi 100 miliardów euro. Na możliwość skorzystania z programu czeka jeszcze 14 unijnych krajów. 

Program SURE to tanie pożyczki na sfinansowanie krajowych systemów utrzymania zatrudnienia w okresie przestojów, czyli ubezpieczenie od bezrobocia. Pieniądze na realizację inicjatywy są pożyczane przez unijne instytucje na rynkach finansowych pod gwarancje ze strony wszystkich państw członkowskich. Ten program to jeden z trzech elementów ratunkowego planu gospodarczego o wartości 540 miliardów euro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!