KE: 7 mln euro dla Polski na odbudowę po powodziach

0
798
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja Europejska zaproponowała, by Polsce zostało przekazanych 7 milionów euro na odbudowę po powodziach, które nawiedziły w czerwcu województwo podkarpackie. To część unijnego wsparcia z Funduszu Solidarności w wysokości 823 milionów euro.

W czerwcu w województwie podkarpackim po gwałtownych burzach i ulewnych, długotrwałych deszczach wezbrały rzeki, co spowodowało podtopienia i zalania w wielu miejscowościach. Wartość szkód w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej oszacowano na ponad 37 milionów złotych. Proponowane wsparcie Komisji to po przeliczeniu prawie 31 i pół miliona złotych. 

„Wspieranie odbudowy krajów członkowskich po poważnych katastrofach naturalnych i kryzysach zdrowotnych to znak europejskiej solidarności” – powiedział rzecznik Komisji Europejskiej, Stefan De Keersmaecker. Komisja zaproponowała wsparcie także Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi. Pakiet przewiduje też płatności zaliczkowe na walkę z koronawirusem dla Niemiec, Irlandii, Grecji, Hiszpanii, Węgier i Portugalii. 
Wniosek Komisji Europejskiej musi być jeszcze zatwierdzony przez Parlament Europejski i unijne kraje. Po uzyskaniu akceptacji pieniądze zostaną wypłacone.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!