Polska – premier M. Morawiecki: system kapitalistyczny znalazł się na zakręcie

0
1014
Fot. Twitter: Kancelaria Premiera RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki podczas X Kongresu Polska Wielki Projekt powiedział, że przed kapitalizmem stoją nowe wyzwania, a my mamy do czynienia z przebudową świata, która dokonuje się na naszych oczach. Premier powiedział, że znaleźliśmy się u progu nowej epoki, która będzie wyznaczona przez pandemię koronawirusa. 
Jak mówił, spadki w PKB, których teraz doświadczamy, są absolutnie bezprecedensowe. Przypomniał, że w drugim kwartale tego roku gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się o ponad 20 procent, a ekonomia Stanów Zjednoczonych o ponad 30 procent.

Szef rządu wyraził przekonanie, że gdyby rok temu ktoś powiedział, że taka ewentualność jest możliwa bez takich warunków jak wojna, to chyba żaden ekonomista by nie uwierzył. 

Premier Morawiecki wskazał konieczność nowego, właściwszego podejścia do trzech wielkich obszarów: pracy, środowiska naturalnego i pieniądza. Podkreślił, że jest ono fundamentem nowego ładu kapitalistycznego. 
Kongres Polska Wielki Projekt jest spotkaniem polskich ekspertów reprezentujących nurt konserwatywny. Politycy, intelektualiści, historycy, ekonomiści i eksperci z wielu innych dziedzin debatują o wyzwaniach stojących przed Polską i Europą.

Tegoroczny Kongres rozpoczęła debata na temat cyfrowej przyszłości oraz dyskusja o sposobach odbudowy europejskiej gospodarki dotkniętej skutkami pandemii. 
Patronem wydarzenia jest Polskie Radio. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!