Piłka nożna – LN – Polska wygrała z Bośnią i Hercegowiną (WYNIKI)

0

Polacy wygrali w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną 2:1 (1:1) w 2. kolejce grupy “1” najwyższego poziomu piłkarskiej Ligi Narodów. W 24. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył pomocnik gospodarzy Haris Hajradinović. Wyrównał chwilę przed przerwą Kamil Glik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zagrywał Kamil Grosicki. To on w 67. minucie strzelił gola na wagę zwycięstwa. W pole karne dośrodkował Maciej Rybus, a pomocnik West Bromwich Albion głową skierował piłkę do bramki rywali.

To 1. zwycięstwo Polaków w historii występów w Lidze Narodów.
W innym meczu tej grupy, Holendrzy na własnym terenie przegrali 0:1 (0:1) z Włochami. Liderem – Włosi, którzy mają 4 punkty. Po 3 punkty mają drudzy Holendrzy i trzeci Polacy. Na ostatnim – 4. miejscu – są Bośniacy (1 pkt).
Kolejny mecz w Lidze Narodów Polacy rozegrają 11 października. Podopieczni Jerzego Brzęczka podejmą w Gdańsku reprezentację Włoch.

W poniedziałek grano też na poziomach B i C. Na poziomie B, w grupie “1” Austria przegrała 2:3 (1:1) z Rumunią, a Irlandia Północna przegrała 1:5 (1:3) z Norwegią. W grupie “2” reprezentacja Czech przegrała 1:2 (1:1) ze Szkocją, a Izrael zremisował 1:1 (0:1) ze Słowacją.
Na poziomie C, w grupie “4” Kazachstan przegrał 1:2 (0:0) z Białorusią, a Litwa wygrała na wyjeździe 1:0 (0:0) z Albanią