Kursy online z Uniwersytetem Jagiellońskim

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pomysł na lato: nauka języka polskiego, wirtualne podróże po Polsce, spotkania z rówieśnikami i punkty kredytowe – jedyne takie kursy ONLINE Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapisz się!

Ze względu na rosnące zainteresowanie letnimi programami, przedłużyliśmy dla Państwa termin naboru do 22 lipca 2020 r. 

W przypadku pytań zachęcamy serdecznie do kontaktu mailowego pod adresem: [email protected]

Uniwersytet Jagielloński w czasie kwarantanny. 

Letnie kursy języka i kultury polskiej? Tak, działamy i serdecznie zapraszamy!

Niemal dokładnie rok temu świętowaliśmy uroczystość 50-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej, oferującej zajęcia dla Polonii i Obcokrajowców. Spotkali się dawni i obecni pracownicy, nauczyciele, studenci. Wspominaliśmy cudowne chwile, wielkie wyzwania, niespotykane przygody, jakie przytrafiały się nam w tym czasie. Obecnego scenariusza nikt, oczywiście, nie był w stanie sobie wyobrazić. Informacja o zawieszeniu zajęć stacjonarnych przez Uniwersytet Jagielloński zaskoczyła nas w samym środku lekcji. Był czwartek, 12 marca. Już po 3 dniach, blisko 500 studentów, uczących się w naszej Szkole,  wznowiła kursy, ale już w formule online. Mieliśmy doświadczenie w takiej formie nauczania, ale nie na aż tak dużą skalę. Pojawiały się więc także obawy. Pełni pasji i wiedzy lektorzy, wykorzystujący nowoczesne platformy edukacyjne, sprawili jednak, że mogliśmy kontynuować nauczanie w sposób nowoczesny, interaktywny i, co najważniejsze,  spełniający oczekiwania naszych studentów. Dla wszystkich nas, studentów i nauczycieli, było to zupełnie nowe doświadczenie, nauka w czasie kwarantanny. Zostaliśmy zmuszeni uczyć się i nauczać samotnie, oddaleni od siebie, ze świadomością, że nasze życie tak gwałtownie się zmieniło. Nauczanie online pozwalało jednak dalej mieć kontakt ze sobą, może nawet bliższy, bardziej emocjonalny i, co paradoksalne, bardziej personalny niż wcześniej. Zyskiwaliśmy też, w tych naprawdę trudnych dniach, poczucie siły, że nie poddajemy okolicznościom, swoją determinacją pokonujemy niewidzialnego wroga, któremu zależy, abyśmy bali się i byli samotni. Dzisiaj chyba wszyscy czujemy dumę, że udaje się realizować absolutnie wszystkie zajęcia: lektoraty, wykłady, programy kulturalno-integracyjne, a nawet studio teatralne, w ramach którego studenci pod okiem profesora przygotowują spektakl w języku polskim, tym razem online i na koniec roku akademickiego pokazany w formule online. 

Kiedy więc zadaliśmy sobie pytanie, co z latem? Co ze Szkołą Letnią? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Działamy! Zapraszamy do Krakowa! Zapraszamy ONLINE, ale nie poddamy się wirusowi! Dzięki uwzględnieniu różnicy czasu i rozpoczynaniu kursów o różnych godzinach możemy zaproponować nasze programy, jak zwykle, osobom z całego świata. Będzie równie ciekawie, równie kolorowo i na najwyższym poziomie, jaki gwarantuje marka Uniwersytetu Jagiellońskiego.  

Nasza oferta jest naprawdę bogata: 

  1. Zapraszamy młodzież polonijną w wieku 12-17 lat, na cieszący się każdego roku ogromnym powodzeniem obóz językowo-turystyczny „Lato Odkrywców”. Także tego lata będziecie mogli spotkać kolegów z różnych stron świata. Będziecie uczyć się online polskiego z pełnymi pomysłów i pasji lektorami. Zapewnimy poza tym wirtualnie podróże, zabawy, a wreszcie spokojne pogawędki z rówieśnikami za pomocą platformy, oddawanej każdego dnia po zakończeniu zajęć, do Waszego użytkowania. 
  2. Studentów i dorosłych, w lipcu i sierpniu, zapraszamy na intensywne KURSY JEZYKOWE. Będziemy uczyć w małych 5 – 8-osobowych grupach, na wszystkich poziomach znajomości polskiego z wykorzystaniem nowoczesnych platform edukacyjnych. Czeka na Państwa równie bogata co zwykle oferta wykładów, gdzie każdy cykl złożony jest z 15 lub 30 godzin.  W weekendy będziemy zdalnie podróżować po najciekawszych miejscach w Polsce, chodzić do muzeów, teatrów. A na zakończenie na wszystkich czekać będą dyplomy Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś na osoby, które zdadzą końcowe egzaminy, także transkrypty, pozwalające uzyskać na własnych uczelniach punkty kredytowe/ECTS. 

Bardzo serdecznie Wszystkich Państwa Zapraszamy. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.plschool.uj.edu.pl lub poprzez kontakt mailowy: [email protected]

dr hab. Piotr Horbatowski 

Wicedyrektor ds. kształcenia obcokrajowców

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!