Polska: prezydent A.Duda o wsparciu dla rodzin

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że w trakcie całej jego kadencji rodzina i wsparcie dla niej było dla niego najważniejsze. Podczas spotkania z wyborcami w Złotoryi prezydent podkreślił również, że udało mu się zrealizować większość jego zobowiązań podjętych pięć lat temu.

Ubiegający się o reelekcję kandydat Zjednoczonej Prawicy mówił o swojej wizji rodziny. “Zawsze najważniejsza dla mnie była rodzina. Także ta rodzina, która zgodnie z polską Konstytucją, z jej artykułem 18. i 48. stanowi tą podstawową tkankę, podstawową wspólnotę w naszym społeczeństwie. Rodzina, w której jest tata i mama, rodzina, w której jest macierzyństwo, w której jest rodzicielstwo. Rodzina, która wychowuje dzieci, która wymaga ochrony, wymaga ze strony państwa opieki” – mówił Andrzej Duda.
W środę prezydent podpisał Kartę Rodziny. Dokument jest zobowiązaniem, którego ma przestrzegać, jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję. W Karcie Rodziny zapisano zasady, którymi ma się kierować, gdy będzie podejmował decyzje o podpisaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Dokument zapewnia ochronę dotychczasowych programów prorodzinnych oraz deklaruje wprowadzenie kolejnych filarów wsparcia rodziny.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Ewentualna druga – dwa tygodnie później.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!