W.Zełenski przed francuskim Zgromadzeniem Narodowym

0
Fot. RFI
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Bitwa o Ukrainę ma fundamentalne znaczenie dla istnienia całej Europy – przekonywał Wołodymyr Zełenski podczas swojego wystąpienia we francuskim Zgromadzeniu Narodowym. Jak podkreślał, Ukraina ma szansę wygrać, ale potrzebuje pomocy zachodu.

Ukraiński prezydent wczoraj brał udział w uroczystościach 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Dziś we francuskim parlamencie nawiązał do tego wydarzenia. Jak zaznaczał Europa przetała być kontynentem pokoju, a nazizm powraca w wykonaniu Rosjan.

Wołodymyr Zełenski mówił, że w Europie znów niszczone są doszczętnie całe miasta i palone są wsie, działają obozy filtracyjne, prowadzone są deportacje. Wszystko to, jak podkreślił, jest skierowane przeciwko Ukrainie, a jutro będzie wymierzone przeciwko innym: krajom bałtyckim, Polsce, Bałkanom, bo rosyjski reżim nie uznaje granic.

Wołodymyr Zełnski zaznaczył, że Ukraina jest w stanie wygrać wojnę, ale pod warunkiem, że nie pozostanie osamotniona i otrzyma odpowiednią pomoc. Powinna to być, jak mówił, pomoc bez przerwy, na czas i dalekosiężna. Ukraiński prezydent mówił, że będzie to gwarancja, iż Europa nie powróci do czasów, kiedy bez desantu sojuszników na kontynencie i zaangażowania całego świata nie da się zakończyć wojny.

Podczas pobytu w Paryżu Wołodymyr Zełenski spotka się w Emmanuelem Macronem w Pałacu Elizejskim. Głównym tematem rozmów ma być wysłanie francuskich myśliwców na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!