Węgierski rząd informuje obywateli o niebezpiecznych działaniach NATO

0
Fot. publicus.hu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do skrzynek poczty elektronicznej milionów Węgrów trafił list od tutejszego rządu informujący o niebezpiecznych działaniach NATO. Według gabinetu Viktora Orbana wysłanie misji NATO na Ukrainę przedłuży wojnę w tym kraju, a ostatecznie może nawet doprowadzić do wywołania konfliktu światowego.

E-mail który został wysłany do węgierskich użytkowników platformy administracji elektronicznej zaczyna się od stwierdzenia, że Sojusz Północnoatlantycki planuje utworzenie na Ukrainie misji wojskowej. Jej celem ma być szkolenie wojskowe i koordynacja dostaw broni. Według rządu w Budapeszcie NATO chce “wpompować” w wojnę 100 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, więc szefowie organizacji mają się spodziewać, że potrwa ona co najmniej tyle czasu.

W liście wyrażona jest również opinia, że takie działania mogą doprowadzić do wybuchu wojny światowej, a na Węgry jest wywierana presja, aby wsparły plany rozszerzenia konfliktu na Ukrainie. Potem przedstawione jest stanowisko węgierskiego rządu w tej sprawie – to narracja przedstawiana od samego początku pełnoskalowej inwazji putinowskiej Rosji na Ukrainę. Rząd Viktora Orbana wzywa do zawieszenia broni i negocjacji. Symptomatyczne jest, że zawsze są to wezwania w stronę NATO i Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!