A. Łukaszenka – Polska i państwa bałtyckie nazywa poligonem NATO

0
Fot. Henadz Zhikov/Xinhua
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Aleksander Łukaszenka nazwał Polskę i państwa bałtyckie poligonem NATO. Wezwał też Moskwę i Kijów do podjęcia rozmów pokojowych. Białoruski dyktator mówił o tym w trakcie Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego. Według niego, sytuacja na froncie jest patowa, co sprzyja podjęciu rozmów. Zdaniem Łukaszenki, Rosja nigdy nie opuści okupowanych terenów Ukrainy. 

Aleksander Łukaszenka omawiając nową koncepcję obronną Białorusi mówił o programach zbrojeniowych Polski i państw bałtyckich. Wyliczał ile oddziałów Polska i Litwa rozlokowały w pobliżu białoruskich granic, a także skrytykował budowę oraz modernizację lotnisk i baz wojskowych. -„Pod pretekstem wzmocnienia ochrony, wojskowi rozwiązują zwiadowczo – dywersyjne zadania. I Polska ma zamiar stworzenia najsilniejszych wojsk lądowych w Europie” – stwierdził Aleksandr Łukaszenka.

“-W tej biednej Polsce i tak nie ma kto pracować, problemów społecznych po czubek głowy” – powiedział białoruski dyktator i dodał, że do prowadzenia wojny potrzebna jest silna gospodarka, a Polska „siedzi na dotacjach Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych”. Łukaszenka oświadczył, że Polska nie powinna obawiać się ataku ze strony Białorusi, bo Białoruś nie zamierza podejmować agresywnych działań w stosunku do polskiego państwa i społeczeństwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!