Niemcy: zatrzymani szpiedzy Rosji

0
Fot. NBC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dwie osoby podejrzane o szpiegowanie na rzecz Rosji zatrzymane przez niemieckie służby. Mężczyźni mieli też planować zamachy na cele wojskowe i przemysłowe.

Główny podejrzany miał bezpośredni kontakt z przedstawicielem rosyjskich służb specjalnych. Według prokuratury działającej przy Federalnym Trybunale Sprawiedliwości w rozmowach zatrzymany Dieter S. deklarował gotowość do przeprowadzenia ataków z użyciem materiałów wybuchowych i do podpaleń. Na liście potencjalnych celów były między innymi amerykańskie obiekty w Niemczech. Zatrzymany mężczyzna od października ubiegłego roku robił zdjęcia i filmy, a także dokumentował transporty wojskowe. Informacje przekazywał Rosji. Wczoraj został aresztowany. Drugi z zatrzymanych dołączył do tych działań najpóźniej w marcu. O jego areszcie są zdecyduje dziś.

Główny podejrzany odpowie też za swoją działalność na Ukrainie. W latach 2014-2016 miał być bojownikiem samozwańczej i nieuznawanej przez świat Donieckiej Republiki Ludowej, utworzonej przez prorosyjskiech separatystów na terenie wchodniej Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!