Polska: PO proponuje zniesienie limitów pacjentów w szpitalach

1
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Platforma Obywatelska proponuje zniesienie limitów pacjentów w szpitalach. Na konferencji prasowej przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kaliszu przewodniczący ugrupowania Donald Tusk podkreślił, że Narodowy Fundusz Zdrowia musi płacić szpitalom za faktycznie wykonaną pracę i leczenie każdego pacjenta.

Szef Platformy powiedział, że nie może być sytuacji, w której chory przyjdzie do szpitala i usłyszy, że nie ma dla niego miejsca. “Co prawda miejsce jest, ale nie ma środków – nikt nie chce za to zapłacić” – dodał. Zaznaczył, że pieniądze nie mogą stać na przeszkodzie, kiedy chodzi o ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. “To jest nasza intencja, żeby wspólnie ze środowiskiem medycznym maksymalnie wykorzystać środki, które są i żeby państwo zaczęło finansować także wtedy, kiedy szpital leczy, choć nie ma na pieniędzy” – powiedział Donald Tusk.

Doktor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu Radosław Kołaciński zaznaczył, że służba zdrowia w Polsce potrzebuje stabilizacji i przewidywalności. “Tego dzisiaj nie mamy. Jako szpital nie wiemy, jakie będziemy mieli finansowanie. W kolejnych latach najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest wprowadzenie bezlimitowych procedur medycznych” – powiedział. Zdaniem dyrektora szpitala nie można przed końcem roku “wyhamowywać” operacji neurologicznych lub kardiologicznych ze względu na brak pewności co do ich finansowania przez NFZ.

Wczoraj w Przytyku na Mazowszu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości środki przeznaczane na służbę zdrowia wzrosły. Dodał, że obecnie jest znacznie więcej lekarzy i stomatologów niż za czasów Platformy Obywatelskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Mateusz mowi ze wzrosly to wzrosly, jak mowi ze jest wiecej lekarzy to jest , nie dyskutujemy tylko glosny aplauz
    To mowilem ja – Waclaw Jarzabek

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!