Polska: premier o współpracy gospodarczej z Koreą Południową

0
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Korea Południowa jest ważnym partnerem gospodarczym naszego kraju. Zwrócił uwagę, że zarówno Polska, jak i Korea chcą wykorzystać zmiany zachodzące w światowej gospodarce, między innymi skracając łańcuchy dostaw.

Mateusz Morawiecki, który w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim rozmawiał z premierem Republiki Korei Południowej Han Duck-soo, podkreślił również znaczenie koreańskich inwestycji w Polsce. Według wstępnych danych obroty w handlu między naszymi krajami sięgnęły ponad 10 miliardów dolarów.

“To pokazuje na dynamikę rozwoju gospodarczego i handlowego. Na polskim rynku działa 600 firm koreańskich, w tym ponad 100, które zajmują się produkcją przemysłową. To dla nas niezwykle cenne doświadczenie, w ten sposób również absorbujemy najnowsze światowe technologie” – mówił Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania premierzy Polski i Korei Południowej rozmawiali przede wszystkim o polsko-koreańskiej współpracy w dziedzinie obronności. Politycy obejrzeli także najnowszy sprzęt wojskowy, który jest na wyposażeniu polskiej armii – między innymi samoloty FA-50, które Polska kupiła od Korei.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!