Beata Szydło (PiS): ze spokojem czekam na ocenę Polaków, ale nie ma łatwych zwycięstw

0
Fot. Facebook: Beata Szydło

Była premier Beata Szydło wierzy w wyborcze zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości i dalsze sprawowanie władzy przez to ugrupowanie.
W rozmowie z Polskim Radiem wiceprezes i europoseł PiS przyznała, że nie ma łatwych zwycięstw, a w porównaniu z poprzednimi kampaniami widać, że zmieniły się oczekiwania Polaków. Mimo to Beata Szydło widzi szansę na sukces PiS w październikowych wyborach.

“Wierzę w to, że jest możliwe zwycięstwo takie, żeby mieć samodzielną większość czy też tworzyć rząd. Natomiast teraz trzeba przede wszystkim koncentrować się na tym, żeby maksymalnie zaangażowani ludzie w kampanię wyborczą doprowadzili do tego, że będziemy mieć jak najlepszy wynik. Trzeba walczyć do końca, tutaj niczego nam nikt nie da, sami musimy to wywalczyć i przekonywać ludzi. Dlatego jeździmy i spotykamy się” – mówiła Beata Szydło.

Choć była premier nie kandyduje w wyborach parlamentarnych, to angażuje się w kampanię Prawa i Sprawiedliwości. Dziś wieczorem wzięła udział w spotkaniu w miejscowości Dobre na Mazowszu. Beata Szydło powiedziała Polskiemu Radiu, że na politykę krajową wpływ mają kwestie dyskutowane w Unii Europejskiej. W jej ocenie to przede wszystkim polityka migracyjna i klimatyczna. Zdaniem byłej premier zwycięstwo opozycji w Polsce oznaczałoby zgodę na plany Brukseli.

“Angela Merkel wywierała ogromny wpływ na to, jakie podejmowane decyzje. Ewa Kopacz zgodziła się, wiemy doskonale, że w uzgodnieniu z Donaldem Tuskiem, na przyjmowanie nielegalnych migrantów. Obserwując polityków Platformy, którzy w tej chwili pracują w Parlamencie Europejskim, mogę powiedzieć, że oni bezkrytycznie przyjmują wszystko to, co dyktowane jest przez Komisję Europejską” – zaznaczyła Beata Szydło.

Była premier oceniła, że wyniki głosowania do Sejmu i Senatu będą determinować rezultat przyszłorocznych wyborów samorządowych i europejskich, a także prezydenckich w 2025 roku. Zdaniem Beaty Szydło, stawką październikowych wyborów jest to czy wyłonią one rząd “broniący polskiego interesu” na arenie europejskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!