USA: 14-latek zginął kilka godzin po wzięciu udziału w internetowym wyzwaniu

0
Fot. ustoday.news

Zmarł 14-letni Harris Wolobah z Massachusetts. Jego rodzina jest przekonana, że powodem było wzięcie udziału w internetowym wyzwaniu. Polega ono na zjedzeniu bardzo ostrego chipsa. Oficjalnie nie jest jeszcze znana przyczyna śmierci, gdyż nie opublikowano wyników sekcji zwłok.

Wyzwanie „One Chip Challenge” popularność zyskało na TikToku. Polega na zjedzeniu jednego z najostrzejszych chipsów na świecie, a następnie powstrzymywaniu się od picia tak długo, jak to możliwe.

Chipsy amerykańskiej marki Paqui są pakowane pojedynczo, gdyż są one wykonane z dwóch najostrzejszych papryczek chili na świecie — Carolina Reaper i Scorpion. Firma twierdzi, że chips powinien być trzymany z dala od dzieci, jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych i nie powinien być spożywany przez osoby wrażliwe na pikantne potrawy lub alergeny.

Matka 14-latka przekazała, że została w piątek wezwana do szkoły przez pielęgniarkę. Jej syn miał cierpieć na silny ból brzucha, po tym, jak kolega dał mu chipsa. Wróciła z nim do domu, jednak jeszcze tego samego dnia chłopiec zemdlał. Został zabrany do szpitala, jednak nie udało się uratować jego życia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!