Polska: politycy KO o likwidacji jednostek wojskowych

0
Fot. Facebook: Jan Grabiec

Politycy Koalicji Obywatelskiej odpierają zarzuty szefa MON Mariusz Błaszczaka, że za rządów koalicji PO-PSL likwidowano jednostki wojskowe w Polsce. 

W nagraniu, opublikowanym na Facebooku Prawa i Sprawiedliwości Minister Obrony Narodowej powiedział, że okres rządów PO był czasem zwijania państwa polskiego. Mariusz Błaszczak ujawnił też list ówczesnego starosty legionowskiego Jana Grabca do szefa MON Bogdana Klicha, aby nie likwidować 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. 

Do tej kwestii odniósł się podczas konferencji prasowej w Sejmie Jan Grabiec. Poseł powiedział, że od ówczesnego ministra obrony usłyszał, iż decyzja dotycząca likwidacji 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki wynikała z dostosowania naszych struktur wojskowych do struktur NATO i unowocześnienia systemu dowodzenia w polskiej armii. Dodał, że efektem jego wizyt w MON było ustanowienie w Legionowie siedziby Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął dziś udział w spotkaniu w Dowództwie Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w Legionowie w sprawie likwidowanych za rządów PO-PSL jednostek wojskowych. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformował, że w latach 2008-15 rozformowano 629 jednostek organizacyjnych polskich Sił Zbrojnych. 

“Było to drastyczne uderzenie w bezpieczeństwo kraju” – podkreślał. “Od 2015 roku poprzez tworzenie nowych jednostek i zakupy nowoczesnego sprzętu konsekwentnie odbudowywany jest potencjał Wojska Polskiego”- dodawał minister. Wśród jednostek odtwarzanych lub tworzonych na nowo wymienił garnizony, w których stacjonować będzie 1. Dywizja Piechoty Legionów: Łomża, Grajewo, Kolno, Czerwony Bór, Zambrów i Siemiatycze. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!