Polska – J.Kaczyński: od nowego roku 800+ i darmowe leki

0
233
Fot. Facebook: PiS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od przyszłego roku kwota świadczenia z programu Rodzina 500+ zostanie podniesiona do 800 złotych. Zapowiedział to prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas warszawskiej konwencji swojego ugrupowania. 

Przemówienie zakończyło pierwszą przedwyborczą konwencję programową partii, którą zorganizowano pod hasłem “Weekend ważnych rozmów – ul programowy Prawa i Sprawiedliwości”. 

“Od nowego roku 500 plus to będzie ciągle nazwa – jak sądzę – pamiętana, ale suma będzie już inna – 800 plus” – powiedział Jarosław Kaczyński. Zapowiedział także wprowadzenie programu bezpłatnych leków dla osób do 18 roku życia i powyżej 65 roku życia, oraz jak najszybsze zniesienie opłat dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także prywatnych. Mają też zostać zniesione opłaty za przejazd drogami ekspresowymi.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Polska musi iść drogą rozwoju, aby dogonić kraje Unii Europejskiej. Podkreślał, że trzeba budować dobrobyt na poziomie najzamożniejszych krajów Unii. Powiedział, że Polska może dogonić Hiszpanię i Włochy, później wymienił Francję i Finlandię. Jarosław Kaczyński dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza też iść drogą wzmacniania bezpieczeństwa Polski poprzez jej siłę militarną oraz status polityczny. “My musimy uzyskać status poważnego, podmiotowego państwa, z którym trzeba się liczyć” – mówił prezes PiS

Jarosław Kaczyński, zapowiedział stworzenie w Polsce podstaw do wielkiego inwestowania dla kapitału zagranicznego. Zaproponował, aby cały kraj stał się strefą ekonomiczną. Jego zdaniem, pomoże to w dalszym rozwoju Polski. 

Prezes PiS zapowiedział również odtworzenie kształcenia zawodowego. Podkreślił, że w poprzednich latach zostało ono radykalnie zredukowane i wskazał, iż należy odtworzyć te zasoby, ponieważ będą one skutkować rozwojem gospodarczym naszego kraju. Oświadczył również, że Polska musi mieć własną atomistykę. 

Jarosław Kaczyński powiedział, że jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości zgodzi się na wszystko, co dopuszczają jego przeciwnicy, to Polska straci suwerenność. Mówił, że projekty proponowane przez opozycję mają nie tylko godzić w sferę obyczajową, ale także szkodliwie wpływać na istotę demokratycznego narodu. “Będziemy mieli tutaj administrację polską – może – ale stracimy suwerenność,a tutaj naprawdę jest bardzo wiele różnego rodzaju projektów w różnych sferach – nie tylko tej obyczajowej, która w istocie ma pozbawić nas także tożsamości i wolności” – powiedział prezes PiS. “Tu musimy być naprawdę bardzo twardzi, musimy się bronić, zaciekle się bronić” – podkreślał Jarosław Kaczyński. Dodał, że przed projektami opozycji należy się “bronić w sposób przemyślany”. 

Dziś na konwencji zorganizowano cztery panele tematyczne: “Bezpieczna Polska”, “Bezpieczeństwo energetyczne”, “Zdrowie Polaków” oraz “Suwerenna Polska w Zjednoczonej Europie”. Podobnie jak wczoraj, w debatach wzięli udział ministrowie, parlamentarzyści i zaproszeni eksperci. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!