Senat IL: regulacja ws. instalacji klimatyzatorów w mieszkalnictwie socjalnym

0
255
Senat Illinois
Fot. Illinois Channel
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Senat Illinois przegłosował regulację wymagającą instalacji klimatyzatorów w stanowo fundowanym mieszkalnictwie socjalnym.

Regulacja została przegłosowana liczbą głosów 54-3 i trafi teraz do Izby pod rozwagę. Jej sponsorem jest senator stanowy Mike Simmons, Demokrata z Chicago. Regulacja wymaga instalacji nowych jednostek klimatyzacji w nowo wybudowanych budynkach mieszkalnictwa fundowanego przez program stanowy. Wszystkie nowe budynki przeznaczone mieszkalnictwu  socjalnemu będą wyposażone w jednostki klimatyzacyjne niezależne od systemu grzewczego. Zgodnie z regulacją skargi mieszkańców na ciepło muszą zostać rozstrzygnięte w ciągu 24 godzin.

Prace nad regulacją zostały przyśpieszone w maju 2022 po śmierci  Dolores McNeely, 76, Gwendolyn Osborne, 72, i  Janice Reed, 68, których znaleziono martwych w swoich mieszkaniach w apartamentach James Sneider Apartments w Rogers Park, Chicago. Osoby zmarły w czasie gorącego tygodnia, kiedy średnia temperatura przekraczała 90 stopni F.

Według egzaminatora medycznego powiatu Cook przyczyną zgonów było oddziaływanie ciepła środowiskowego.

W zeszłym roku rodziny zmarłych podzieliły między siebie kwotę $16 milionów porozumienia sądowego z Gateway Apartments Ltd., firmą posiadającą i zarządzającą James Sneider Apartments.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!