Kolejne szczegóły wizyty Joe Bidena w Polsce

0
255
Fot. Facebook: President Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Znane są kolejne szczegóły wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Amerykańska ambasada w Warszawie potwierdziła, że Joe Biden przyleci do Polski w poniedziałek. Głównym punktem wizyty ma być przemówienie w Arkadach Kubickiego.

Ambasada USA w Polsce poinformowała w komunikacie, że ostatecznie na miejsce przemówienia wybrano Arkady Kubickiego. Joe Biden ma zwrócić się zarówno do Polaków jak i do Ukraińców. Arkady Kubickiego, które znajdują się na tyłach Zamku Królewskiego, niedaleko warszawskiej Starówki mają być symbolem podnoszenia się ze zniszczeń.

Przemówienie Joe Bidena planowane jest na wtorek na 17.30 czasu lokalnego. Wcześniej amerykański prezydent ma zostać przyjęty w Pałacu Prezydenckim przez Andrzeja Dudę. To właśnie polski prezydent jako pierwszy ma poznać szczegóły popołudniowego przemówienia Joe Bidena.

W środę amerykański prezydent ma ponownie spotkać się z Andrzejem Dudą i ze wszystkimi przywódcami krajów Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli grupy skupiającej państwa wschodniej flanki NATO.

Według strony amerykańskiej, Joe Biden w czasie wizyty w Polsce będzie jedynie w Warszawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!