Prezes PiS: 7 proc. PKB na służbę zdrowia musi zostać osiągnięte

0
286
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa zapowiedział, że rząd przeznaczy w przyszłym roku na ochronę zdrowia 6 procent PKB. W niedługim czasie wydatki te zostaną zwiększone do 7 procent PKB. 
Jarosław Kaczyński oświadczył, że służba zdrowia wciąż wymaga poprawy. Zaznaczył, że kłopotów, z jakimi się boryka, nie da się zlikwidować jedynie poprzez zwiększenie finansowania. 

Prezes PiS wskazał, że przykładem jednostki, której funkcjonowanie trzeba poprawić, są Szpitalne Oddziały Ratunkowego. Zapowiedział, że PiS przedstawi program zmian w służbie zdrowia. Dodał, że będzie on równoległy ze zwiększaniem wydatków na służbę zdrowia. Jarosław Kaczyński powiedział, że przeznaczanie 7 procent PKB na ochronę zdrowia będzie przyzwoitym poziomem europejskim. 

Drugim problemem, który zdaniem prezesa PiS wciąż wymaga rozwiązania, jest budowa mieszkań. Podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa Jarosław Kaczyński powiedział, że nie udało się zrealizować programu Mieszkanie Plus, w jego ocenie między innymi z powodu silnego oporu deweloperów. Prezes PiS powiedział, że Polska jest dziś na takim poziomie rozwoju gospodarczego, że powinna budować nawet 500 tysięcy mieszkań rocznie. W jego ocenie, w ciągu kilku lat pozwoliłoby to na rozwiązanie problemu mieszkalnictwa w Polsce. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!