Minister Zbigniew Rau z wizytą w Waszyngtonie

0
221
Fot. SparkChronicles
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczął trzydniową wizytę w Waszyngtonie. Podczas pobytu w stolicy USA szef polskiej dyplomacji spotka się z przedstawicielami kongresu i waszyngtońskich ośrodków analitycznych, weźmie udział w debacie na temat wojny na Ukrainie i odwiedzi Muzeum Ofiar Komunizmu.


Wizytę w Waszyngtonie minister Zbigniew Rau rozpoczął od udziału w sesji otwarcia Warszawskiej Konferencji Wymiaru Ludzkiego OBWE. Szef Polskiej dyplomacji uczestniczył w spotkaniu wirtualnie. Następnie spotkał się z pracownikami Ambasady RP w Waszyngtonie i ambasadorem Markiem Magierowskim, a także szefem ośrodka Atlantic Council Frederickiem Kempe. Kolejny punkt wizyty to rozmowa z byłym doradcą prezydenta USA Johnem Boltonem. Wieczorem Zbigniew Rau spotka się z przedstawicielami Polonii.


W kolejnych dniach wizyty szef polskiej dyplomacji będzie rozmawiał z przedstawicielami innych wpływowych ośrodków analitycznych. Odwiedzi też otwarte niedawno w centrum Waszyngtonu Muzeum Ofiar Komunizmu i spotka się z z przedstawicielami Rady tej instytucji. W Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych minister weźmie udział w konferencji na temat roli Polski we wspieraniu Ukrainy. Szef polskiej dyplomacji przeprowadzi tez serię rozmów z w Kongresie. Spotka się między innymi z przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!