Polska – J. Kaczyński o zmianie terminu wyborów samorządowych: trwają rozmowy z prezydentem

0
207
Kaczynski
Fot. rp.pl/Rzeczpospolita
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że trwają rozmowy z prezydentem w sprawie nowego terminu wyborów samorządowych. Projekt ustawy dotyczący przedłużenia kadencji samorządów zostanie złożony prawdopodobnie w tym tygodniu, na trwającym obecnie posiedzeniu Sejmu.

Jarosław Kaczyński podkreślił na konferencji prasowej, że sprawa jest pilna. ”To jest techniczna konieczność wskazywana także przez Państwową Komisję Wyborczą i taki projekt zostanie złożony” – mówił prezes PiS. Dodał, że najprawdopodobniej nastąpi to w kwietniu 2024 roku, lecz nie jest to ostateczna decyzja, gdyż w tej sprawie trwają rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Według aktualnego terminarza wybory samorządowe mogą odbyć się między 21 września a 14 października przyszłego roku. W grę wchodzą zatem niedziele 24 września, 1 października i 8 października. Druga tura jest organizowana dwa tygodnie później.

W przypadku wyborów parlamentarnych możliwy termin głosowania to daty między 13 października a 11 listopada 2023 roku. W tym czasie niedziele przypadają 15 października, 22 października, 29 października oraz 5 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!