Polska: Jarosław Kaczyński o umacnianiu patriotyzmu oraz polskiej armii

0
Fot. Facebook: PiS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Kielce, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Prezes PiS podczas spotkania w Kieleckim Centrum Kultury zwrócił uwagę na konieczność umacniania polskiego patriotyzmu w dobie niepewnej sytuacji na świecie. Jak dodawał, silna armia to nie wszystko – aby obronić się przed ewentualnym agresorem, potrzebna jest też patriotyczna postawa społeczeństwa. 

,,Tylko Polska silna swoją armią i swoim patriotyzmem będzie przeciwnikiem nie do zaatakowania. Oczywiście silna także dzięki sojuszom, ale wtedy one będą realne” – mówił lider partii rządzącej. 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że polski rząd odbudowuje i wciąż wzmacnia Wojsko Polskie. Dodał, że zwiększenie wydatków na wojsko nie było odpowiedzią na wojnę na Ukrainie. “Zwiększaliśmy te wydatki od momentu dojścia do władzy i zaczęliśmy odbudowywać armię” – zaznaczył Jarosław Kaczyński. 

Dodał, że wszystkie działania, które podejmuje rząd to dopiero początek drogi. ,,Mamy ustawę o obronie ojczyzny, od przyszłego roku 3 procent PKB na zbrojenia, a to dojdzie to znacznie większej liczby, sądzę, że do 5 procent” – dodał Jarosław Kaczyński. 
Spotkania z wyborcami to element letniej kampanii Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzianej na początku czerwca. Najważniejsi politycy PiS mają odwiedzać poszczególne miasta i miejscowości w kraju i rozmawiać o bieżącej sytuacji w kraju oraz o planach rządu.

Przed wizytą w Kielcach Jarosław Kaczyński odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie mówił m.in. o ustawie o obronie ojczyzny. Przypomniał, że zapisano w niej nakłady na obronność w wysokości 3 procent PKB. “To jest w istocie wielki program zbrojeniowy. My chcemy mieć te środki naprawdę potężne, takie, żeby w Moskwie nikomu do głowy nie przychodziło, żeby nas zaatakować” – podkreślił prezes PiS.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!