Polska: prezydent A.Duda o dbałości o bezpieczeństwo militarne kraju

0
98
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że wzmocnienie i modernizacja polskiej armii to element dbałości o bezpieczeństwo naszego kraju, szczególnie w obliczu wojny na Ukrainie. Podczas spotkania z mieszkańcami Zambrowa przypomniał, że Wojsko Polskie otrzyma w najbliższym czasie nowoczesny sprzęt z USA – między innymi systemy Patriot i HIMARS oraz myśliwce F-35 i czołgi Abrams.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wzmocnienie armii to kluczowy element odstraszania potencjalnego agresora oraz mądre wykorzystanie doświadczeń wynikających z wojny na Ukrainie. Według niego w ostatnich latach Polska zamówiła taki rodzaj uzbrojenia, który pozwala skutecznie się bronić w razie agresji.

“Chodzi o to, byśmy stworzyli taki poziom bezpieczeństwa militarnego, żeby nikomu się nie opłacało nas zaatakować. Dzisiaj to bezpieczeństwo dodatkowo gwarantują nam sojusznicy” – mówił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że w Polsce stacjonują wojska amerykańskie, a w krajach ościennych – również siły NATO. Są one odpowiedzialne między innymi za obronę przesmyku suwalskiego – uznanego przez portal Politico za miejsce potencjalnej konfrontacji sił rosyjskich z wojskami NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!