Minister Mariusz Błaszczak o współpracy militarnej z Czechami

0
130
Fot. Twitter: MON
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział rozwój współpracy militarnej z Czechami w najbliższym czasie. Szef resoru obrony uczestniczył w Pradze w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych poświęconych między innymi architekturze bezpieczeństwa w Europie i rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że rozmowy z czeską minister obrony Janą Černochovą dotyczyły między innymi koordynacji zakupów sprzętu wojskowego dla sił zbrojnych. Oba kraje planują zwiększenie nakładów na obronność w najbliższym czasie.
“Chcemy wykorzystać efekt skali, żeby polskie zamówienia łącznie z czeskimi zamówieniami korzystnie wpłynęły na wysokość cen. Wymieniliśmy się ofertami jeżeli chodzi o polski i czeski przemysł zbrojeniowy” – powiedział minister Mariusz Błaszczak.
Przypomniał również, że polskie i czeskie siły zbrojne regularnie odbywają wspólne ćwiczenia, dlatego tak ważna jest koordynacja wojskowa sprzętowa.

Odbywające się dziś w Pradze polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego poświęcone będą również bezpieczeństwu energetycznemu, rozwojowi współpracy gospodarczej oraz przygotowaniom do czeskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!