Minister obrony Szwecji o przystąpieniu do NATO

0
94
Fot. Yahoo! News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister obrony Szwecji ma nadzieję, że rozmowy prowadzone z Turcją przyniosą rezultat i jego kraj przystąpi wkrótce wraz z Finlandią do NATO. Peter Hulqvist mówił o tym podczas odbywającego się w Bratysławie forum Globsec.

Peter Hulqvist powiedział, że decydując się na wstąpienie do NATO, Szwecja i Finlandia były zapewniane o zgodzie wszystkich państw członkowskich. Akcesję blokuje jednak Turcja, według której oba kraje wspierają organizacje, uznane przez Ankarę za terrorystyczne.

“Prowadzimy bezpośrednie rozmowy z Turcją. Rozmawiamy także z udziałem innych państw NATO. Nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie się one zakończą lub nie. Chcemy wstąpić do NATO najszybciej, jak to możliwe” – powiedział Hulqvist.
Szwedzki minister obrony podkreślił, że obecność Szwecji i Finlandii w Sojuszu nie tylko wzmocni NATO, lecz także wpłynie na stabilność Unii Europejskiej. Jak dodał, przerwanie wieloletniej tradycji neutralności i decyzja o przystąpieniu do NATO, były dla jego państwa reakcją na zmieniającą się rzeczywistość.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!