Polska: premier Mateusz Morawiecki o wsparciu rolników

0
546
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera/Krystian Maj
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników niebawem zostanie wdrożona i zacznie działać. Wczoraj Senat rozpatrzył nowelizację prawa. Przepisy przygotowane przez rząd przewidują, że rolnicy przebywający na emeryturze, aby otrzymać świadczenie w pełnej wysokości, nie będą musieli zaprzestawać prowadzenia działalności rolniczej. 
Podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Michalinie w województwie mazowieckim szef rządu zapewniał o kompleksowej pomocy udzielanej rolnikom ze strony państwa wobec sytuacji kryzysowych.

“Wieś w ostatnich latach doświadczyła bardzo wielu klęsk, bardzo wielu problemów. Najpierw dwa lata susza – 2018, 2019. Potem Covid – 2020, 2021. Teraz znowu grozi nam susza, czyli tych klęsk jest naprawdę dużo. Ale przecież to nie wszystko. Mamy wojnę na Ukrainie i z tym związaną inflację, putinflację, mamy, w związku z tym, również wyższe ceny surowców – i na każde z tych zjawisk była reakcja państwa” – podkreślał. 

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał działania włączone w program wsparcia polskiej wsi, który realizowany jest z budżetu państwa: obniżenie VAT na nawozy, produkty żywnościowe czy paliwo. Powiedział, że wdrożono system dopłat do nawozów, czy paliwa rolniczego.

Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie ustawy o rolniczym handlu detalicznym, czy bezpłatnego udostępniania targowiska dla rolników na terenach samorządów oraz wymianę dachów azbestowych, czy wyrównania dopłat dla polskich rolników. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!