Rzecznik Google: konto bankowe rosyjskiego oddziału zostało zajęte

0
364
Google
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rzecznik amerykańskiego koncernu Google poinformował w środę, że konto bankowe rosyjskiego oddziału firmy zostało zajęte, co oznacza, że Google nie jest w stanie prowadzić działalności w Rosji i składa deklarację o bankructwie. Według noty zamieszczonej w środę w oficjalnym rejestrze przedsiębiorstw Fedresurs podkreślono, że niewypłacalność firmy przewidywano już od 22 marca 2022 roku z uwagi na „niemożność wypełnienia zobowiązań finansowych”.

Nie jest jasne, czy powodem złożenia noty o bankructwie przez filię Google’a są kary finansowe nałożone na tę firmę przez rosyjskie władze, włącznie z wartą 113 milionów dolarów grzywną za to, co Moskwa nazywa trwałym niezastosowaniem się do nakazu usunięcia treści uznawanych w Rosji za nielegalne. 

Pod koniec marca rosyjski państwowy regulator mediów i internetu, Roskomnadzor, przygotował dwa pozwy do sądu administracyjnego przeciw Google i YouTube, które oskarżył o „promowanie fałszywych treści”. Poinformował też, że będzie zabiegał o nałożenie na Google’a kary będącej równowartością 20 procent rocznych dochodów firmy w Rosji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!