Polska: w Sejmie złożono wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości

0
195
Fot. Twitter: Sejm RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opozycja złożyła w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. 
W ubiegłym tygodniu taki wniosek zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. 

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka powiedział dziennikarzom, że wniosek o wotum nieufności to wspólna inicjatywa klubów: KO, Koalicji Polskiej i Lewicy oraz koła Polska 2050. Mówił, że “minister sprawiedliwości jest odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską i za blokadę środków europejskich”.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że sejmowa większość będzie bronić każdego ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy. “Naturalne jest, że opozycja szuka sposobu na destabilizację rządu, ale my nie będziemy reagować na to w taki sposób, w jaki by oczekiwała opozycja. Będziemy bronić każdego ministra, który jest w naszym rządzie, ponieważ stabilność rządu jest w tej chwili wartością, w szczególności ze względu na to, co się dzieje z gospodarką, czy na kwestie związane z wojną na terenie Ukrainy. W tę pułapkę opozycji wchodzić nie będziemy” – powiedział rzecznik rządu.  

Do sprawy wniosku o wotum nieufności odniósł się także sam minister sprawiedliwości Zbiginiew Ziobro. Kierował między innymi pytania do lidera PO Donalda Tuska: “Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala dzisiaj Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski, a które właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski: Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska?”.  

Zgodnie z Regulaminem Sejmu, rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności i poddanie go pod głosowanie następuje na najbliższym posiedzeniu Sejmu przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu. Sejm wyraża wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!