Polska: rząd prezentuje nowe propozycje podatkowe po konsultacjach

0
231
Fot. Twitter: Ministerstwo Finansów
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rząd zaprezentował nowy pakiet rozwiązań podatkowych po konsultacjach. Zmiany mają wejść w życie w tym roku podatkowym co oznacza, że będą dotyczyć tegorocznych rozliczeń. 

Jednym z proponowanych rozwiązań jest wprowadzenie dla przedsiębiorców możliwości wyboru formy rozliczenia. Jak mówił wiceminister finansów Artur Soboń, będą oni mogli wybrać skalę podatkową, według której rozliczą się z fiskusem. Warunkiem jest prowadzenie odpowiedniej księgowości od 1 stycznia do 31 grudnia. Przy tych zmianach ujednolicany jest termin rozliczenia rocznego dla wszystkich przedsiębiorców. Jest to 30 kwietnia. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą zmieniać wstecz, w jaki sposób prowadzić księgi, będą mieli taką możliwość do 22 sierpnia. 

Zmiany dotyczą też formularza PIT-2. Jak mówił Artur Soboń, stanie się on jednolitym wzorem oświadczeń, między innymi w sprawie kosztów uzyskania przychodu, czy kwoty wolnej od podatku. 

Artur Soboń zapowiedział, że rząd wycofuje się ze zmian dotyczących formularza PIT-0 dla seniorów. Projekt zaprezentowanych dziś zmian w podatkach jest już po konsultacjach społecznych. Niedługo trafi pod obrady Rady Ministrów. Wiceminister finansów wyraził też nadzieję, że podczas ostatniego, kwietniowego posiedzenia sejmu, uda się rozpocząć prace nad projektem. Zaznaczył też, że proponowane zmiany nie wpłyną negatywnie na żadnego podatnika. Jest to zasadniczy warunek dokonywania zmian w czasie trwania roku podatkowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!