Polska: politycy o wniosku o odwołanie marszałka Senatu

0
266
Fot. Facebook: Senat RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Klub Prawa i Sprawiedliwości chce odwołania Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. Kandydatem na to stanowisko ma być wicemarszałek izby Marek Pęk z PiS-u. 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie wykluczył w rozmowie z dziennikarzami, że wniosek zostanie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu izby. “Wszystko na to wskazuje, wniosek jest prawidłowo złożony” – powiedział. W jego ocenie, wniosek jest niepotrzebny. Jak powiedział, krytykował rząd. “Nie chcę przypisywać sobie zasług, ale po moim, przyznaję, dość ostrym wystąpieniu, padła deklaracja, że w maju przestaniemy importować węgiel” – mówił.

Wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego został złożony w ubiegłym tygodniu. Jak mówił wówczas wicemarszałek izby Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości, to pierwszy w historii Senatu wniosek o odwołanie marszałka. Dodawał, że bezpośrednią przyczyną wniosku jest niedawna wypowiedź Tomasza Grodzkiego skierowana do parlamentu ukraińskiego. Przypomniał, że marszałek Senatu przypisał w niej polskiemu rządowi współodpowiedzialność za finansowanie reżimu Władimira Putina. “Słowa haniebne, niedopuszczalne, niezgodne z Polską Racją Stanu. Nie mogliśmy nie zareagować” – mówił.  

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje też Tomasza Grodzkiego za blokowanie wniosku prokuratury w sprawie uchylenia mu immunitetu, zarzuca też upolitycznienie Kancelarii Senatu. 

Najbliższe posiedzenie Senatu odbędzie się w dniach 12 i 13 kwietnia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!